Author Topic: 29 Mai - 31 Mai 2015 Expozitie de violete africane Gesneriaceae R O G V A I V  (Read 10250 times)

Offline madalina

• Hero Member
  • una dintre cele mai unice ;)
bine ca esti tu constiincioasa si citesti tot, tii minte si n-ai pile

Offline Oana

• Hero Member
  • Cea mai unica mica cu caciula mare
    • bitchingthatmovie

Offline Valkiria

• Hero Member
    • Clubul Roman de Gesneriaceae
Am eu nr. domnului Pacuraru, si mailul. :))

Miha, dar de ce nu vii in noiembrie? Nu ti-a placut? Eu iti multumesc pentru efort, ca te-ai indurat sa cari plantele atat drum, si cheltuielile financiare cu transportul si cazarea nu sunt deloc de neglijat. Multumim, Miha! Si jumatatii tale tot. :)

Bogdan, deci e bine 13-15 Noiembrie, este si Tudor sa ai pe cine sa te descarci de nervi. ;)

Toata lumea, ne pregatim si noi mai serios? Am avut observatii ca-i mai mica, ca-i mai putin diversificata...cat ne mai salveaza Bogdan... :)

Offline MihaelaEnache

• Hero Member
 :bowtie:

cum sa nu-mi placa ? Mi s-a parut ca s-a terminat cam repede totusi  ;D
Diana, daca vine si Ena, posibil sa ajung si eu :D macar pentru o zi  :)

Ca sa vin cu tot cu plante, trebuie sa vad daca ne mai putem lua amandoi atunci concediu, sa il conving pe Marian ca merita tot efortul , a fost foarte obositor pentru el condusul atatea ore, dormit putin si statul dupa mine la expozitie  :crazy:
Oricum, i-a placut si lui..

Offline Oana

• Hero Member
    • bitchingthatmovie
Toata lumea, ne pregatim si noi mai serios? Am avut observatii ca-i mai mica, ca-i mai putin diversificata...cat ne mai salveaza Bogdan... :)
Ce alte observatii au mai fost?

Offline Valkiria

• Hero Member
Stai sa-mi mai amintesc. ..dn Pacuraru a zis ca ne-a gasit foarte greu. Adica, direct sa ia imediat legatura si sa rezolve urgent ceva a fost aproape imposibil.
Oana, sa pui pe afis nr meu de mobil pentru informatii. Siteul gradinii nu merge, la nr lor nu are timp nimeni sa raspunda.
Pan la urma, domnul a scris mail de pe siteul nostru care a intrat la mine, dar eu atunci eram la gradina - amenajam sala, am vazut abia noaptea, cand m-am eliberat de astea ai casei care ma capusau. :))))
Si iar la urma, a luat numarul meu ducandu-se personal la gradina si intreband angajatii daca n-au vazut si n-au cunoscut.

E normal ca nu putem fi prompti in secunda doi, caci nu suntem firma de vanzari, dar sa facem ce se mai poate in acest sens.

Ma mai gandesc ce a mai fost, sau n-a fost...mai ziceti si voi.

Offline Oana

• Hero Member
    • bitchingthatmovie
Da, asta e o observatie f buna, pun nr tau de telefon data viitoare. Eventual si link catre pagina de Fb, eu in perioada expozitiilor intru zilnic pe-acolo si vad mesajele. La mine s-au plans lumile ca nu exista indicatoare catre casuta rosie. Mna, le-am explicat ca e nevoie de oameni ca sa le lipeasca, la fel ca la afise, ca e mai greu, in sfarsit, stii tu f bine cum e. Pana la urma, gradina botanica nu e cat Bucurestiu', la un moment dat tot dai de casuta rosie, dar oamenilor le place sa mearga drept la tinta  :)

Offline myrela

• Sr. Member
 :confused:x nu gasesc topicul despre / cu regulamentul de participare la expo ca expozant  :confused: ; voiam sa stiu cu cat timp inainte de expo trebuie anuntata participarea si stadiul in care sunt pregatite plantele,  :confused:

mie si probabil si altor membrii mai noi, mi-ar prinde bine daca topicul despre pregatirea plantelor pentru expo ( acel grafic)ar fi mai usor de gasit.....tot timpul il caut la " Evenimente...." ....tot uit ca este la "Cultivare"

Pentru expo din Noiembrie se mai poate transplanta la violete, dar cel tarziu pana cand?

:blush2: ... cred ca nu aici trebuia sa postez.... :blush2:

Offline doina

• Hero Member
Myrela, inainte de fiecare expozitie se deschide din timp topic cu pregatirea pentru expozitie, pe cel pentru expozitia din mai 2015 in gasesti aici http://gesneriaceae.eu/forum/index.php/topic,2025.0.html.
Cu 3 luni inainte de expozitie nu se mai fac lucrari la violete doar fertilizari.

Offline myrela

• Sr. Member
Asta am vazut Doina, dar amanuntit scrie numai in cel de la Cultivare

Offline Valkiria

• Hero Member
Atunci, la fiecare deschidere de topic de pregatiri a urmatoarei expozitii - o sa pun link catre topicul de cultivare prin primele posturi, sa fie pe prima pagina, usor de depistat din toate partile. Si pe cel de la culticare il fac sticky, adica o sa ramana primul mereu.

Offline myrela

• Sr. Member

Facebook Comments